Mayıs ayında Arnavutköy’de açılan Mumsy Bakery, butik patisserie olarak hizmet veriyor.

Şu sıralar Arnavutköy’e yolunuz düşerse şayet, sipariş üzerine butik 
pastalar, tatlılar hazırlayan, doğum günleri, evlilik yıldönümleri, baby showerlar düğün ve nişan gibi özel günlerde hayal edilen pastaları gerçeğe dönüştüren Mumsy Bakery’e denk gelmişsinizdir muhakkak.


Mumsy Bakery’nin sahibi Hande Önel mekan konseptini şöyle anlatıyor. : “Evinize misafir gelecekse tatlı-tuzlu davet menüleri hazırlıyor, ev nişan ve sözleri için catering servisi yapıyor, kurumsal toplantılar veya happy hour’lar için garsonlu veya garsonsuz açık büfeler kuruyoruz. Finger-food servisi yapıyor, doğum odalarına pastası, tatlı-tuzlu 
ikramı görseli ve ekipmanı ile dolu masa hazırlıyoruz. Hafta sonları ise genç şeflere eğitmen bir şefle workshop yapma imkanı sunuyoruz.”
 

İlkay Ala Mimarlık tarafından tasarlanan Mumsy Bakery, kapalı gruplara kahvaltı, çay saati, baby shower, doğum günü gibi etkinlikler için de kiralanabiliyor. Ayrıca günlük olarak vitrinde tart, brownie, ekler ve cheesecake çeşitleri, kurabiye ve grisiniler bulunuyor.

Mumsy Bakery’i diğerlerinden ayıran bir nokta ise; klasik pastanelerin yaptığı şekerli ve hamurlu pasta süslemelerine alternatifler yaratması. Önel, pasta süslemeleri hakkında bilgiler paylaşarak, “Gerçek çiçekler, buttercream ve çok lezzetli ganajlar kullanıyoruz. Pasta üzerine “cakeart” denilen ve yurtdışında son dönem trendi olan yağlı boya tablo şeklinde uygulamalar yapıyoruz.

Siparişlerin tamamı aynı gün üretiliyor. İçerisinde hiçbir raf ömrü uzatan katkı maddesi, kabartıcı, kimyasal karışım, glukoz bulunmuyor. Açıkçası kızıma yedirmediğim hiçbir şeyi burada üretmiyorum” diyor.

Haber Kaynağı: Alem